با حمد و سپاس به درگاه خداوند دانا و  عرض تبریک و تهنیت قبولی خواهران و برادران عزیزی که در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه صبا قرار گرفته اند می رساند  زمان ثبت نام حضوری از روز شنیه  مورخه 1401/07/02  به شرح ذیل می باشد که عزیزان می توانند با مراجعه به آدرس دانشگاه (ارومیه بلوار جام جم - پلاک 12 موسسه آموزش عالی صبا ) و با در دست داشتن مدارک زیر نسبت به ثبت نام حضوری اقدام نمایند.

مدارک لازم

-   اصل شناسنامه و کارت ملی

 شش قطعه عکس

-    اصل گواهی موقت یا دائم اتمام دوره دوم متوسطه مبنی بر فارغ التحصیلی تا حداکثر آخر شهریور ماه به همراه کارنامه کل  برای داوطلبان نظام 6-3-3

و یا اصل گواهی موقت یا دائم اتمام دوره متوسطه و اصل گواهی موقت یا دائم اتمام دوره پیش دانشگاهی مبنی بر فارغ التحصیلی تا حداکثر آخر شهریور ماه به همراه کارنامه ها برای داوطلبان سالی واحدی

     - رسیدهای مربوط به صدور تاییدیه تحصیلی هم برای مدرک دیپلم و هم برای پیش دانشگاهی (برای داوطلبان نظام آموزشی 6-3-3 فقط برای مدرک دیپلم):

(با مراجعه دانشجو به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی به آدرس emt.medu.ir  و پس از پرکردن اقلام داده ای، یک کدرهگیری دریافت میکنید.   دانشجو کدرهگیری اخذ شده را به بخش ثبت نام تحویل دهد.)

-     برای داوطلبان پسر : کارت پایان خدمت یا معافیت دائم  و برای متقاضیان مشمول نظام وظیفه، اصل برگه ی مربوط به معافیت تحصیلی دوره ی دبیرستان  و معافیت تحصیلی صادرشده کارشناسی از سوی پلیس+10 /– 

-     (برای دریافت معافیت تحصیلی  با در دست داشتن اصل مدارک تحصیلی و برگه ی قبولی سازمان سنجش نیز میتوانید به دفاتر پلیس +10 مراجعه نمایید.)

- فرمهای تکمیل شده فرهنگی و کد رهگیری سنجش سلامت و سنجش روان

 

راهنمای انتخاب واحد

جهت آشنایی با نحوه انتخاب واحد دفترچه راهنمای انتخاب واحد اینترنتی    را مطالعه نمایید.

توجه: دانشجویان عزیز برای ورود به سیستم کد کاربری همان شماره دانشجویی وکلمه عبور همان شماره شناسنامه می باشد.

برای حل مشکل پسورد با مسئول فناوری تماس 33477176 داخلی 12 حاصل نمایید.

نکات مهم:
نکته مهم ۱) طبق ماده ۲۱ آیین نامه آموزشی، عدم ثبت‌نام (انتخاب واحد) دانشجو در هر نیمسال تحصیلی، به منزله انصراف از تحصیل محسوب می‌گردد. لذا:
*کلیه دانشجویان باید در موعد مقرر نسبت به ثبت انتخاب واحد و یا مرخصی برای ترم آتی اقدام نمایند، در غیراینصورت از خدمات آموزشی محروم خواهند شد.
نکته مهم ۲) دانشجویان کارشناسی ارشد که تمام واحدهای درسی خود را گذرانده‌اند، باید عنوان پایان نامه را هر ترم، انتخاب واحد نمایند.
نکته مهم ۳) دانشجویانی که سنوات مجاز آنها  به پایان رسیده است و یا به دلیل مشروطی بیش از حد یا عدم مراجعه نیمسال‌های قبل مجاز به انتخاب واحد در نیمسال جاری نمی‌باشند، باید ابتدا نسبت به ثبت درخواست کمیسیون موارد خاص (از طریق سامانه سجاد) اقدام نموده و سپس از طریق اداره آموزش درخواست آموزشی انتخاب واحد با مجوز کمیسیون موارد خاص را ثبت نمایند.
به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند بازه زمانی انتخاب واحد، حذف و اضافه، حذف تکدرس و ... در هر نیمسال آموزشی، بر اساس تقویم آموزشی می‌باشد
ماده ۷ آیین نامه آموزشی: دانشجو در هر نیمسال تحصیلی لازم است حداقل ۱۲ و حداکثر ۲۰ واحد درسی انتخاب کند. حداکثر واحد مجاز انتخابی در ترم تابستان ۶ واحد درسی است.
 
ماده ۹ آیین نامه آموزشی: چگونگی و ترتیب ارائه تمامی دروس هر دوره و هر رشته با رعایت پیش‌نیاز هر درس طبق برنامه درسی مصوب بر عهده گروه آموزشی است. لذا دانشجو باید در هر ترم، بر اساس چارت مصوب گروه خود نسبت به انتخاب واحد اقدام نماید.

لیست دروس نیمسال اول سالتحصیلی 1402-1401

جهت مشاهده کلیک نمایید.

 
ماده ۱۴ آیین نامه آموزشی: برنامه ریزی و تصمیم گیری درباره چگونگی و زمان حذف و اضافه، حذف اضطراری دروس، اعلام و ثبت نمره، تاریخ تجدید نظر و غیره طبق شیوه‌نامه اجرایی مصوب شورای آموزشی دانشگاه انجام می‌شود. لذا دانشجو موظف است نسبت به مشاهده دقیق تقویم آموزشی در هر ترم و انجام امور آموزش علی‌الخصوص انتخاب واحد خود اقدام نماید.
 
تبصره: حذف و اضافه: دانشجو می تواند در هر نیمسال تحصیلی، حداکثر ۲ درس دیگر انتخاب یا دو درس انتخابی خود را حذف یا دو درس انتخابی خود را با دو درس دیگر جابه جا نماید، مشروط بر آنکه تعداد واحدهای باقیمانده وی کمتر از ۱۲ واحد و بیش از ۲۰ واحد نباشد.
 
ماده ۱۵ آیین نامه آموزشی: مدت مجاز تحصیل در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دوسال و در دوره های کارشناسی پیوسته چهار سال می باشد.
 
تبصره ۱ : دانشگاه اختیار دارد در شرایط خاص و با تصویب شورای آموزش دانشگاه، حداکثر یک نیمسال برای دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و حداکثر دو نیمسال برای دوره های کارشناسی پیوسته، مدت مجاز تحصیل را افزایش دهد. چنانچه دانشجو در این مدت دانش آموخته نشود از ادامه تحصیلی محروم (اخراج) خواهد شد.
ماده ۱۷ آیین نامه آموزشی: حضور دانشجو در تمام جلسات درس الزامی است. اگر دانشجو در درسی بیش از سه شانزدهم جلسات یا در جلسه امتحان پایان نیمسال آن درس غیبت کند، نمره آن درس صفر می‌شود.
 
تبصره: دانشجو می‌تواند در صورت اضطرار و در زمان تعیین شده در تقویم آموزشی، صرفاً یک درس نظری را با تأیید گروه آموزشی حذف کند به شرط آن که تعداد واحدهای باقیمانده دانشجو کمتر از ۱۲ واحد نشود.
 
ماده ۱۹ آیین نامه آموزشی: چنانچه میانگین نمرات دانشجو در هر نیمسال تحصیلی کمتر از ۱۲ باشد، دانشجو در آن نیمسال مشروط تلقی می‌شود و در نیمسال بعدی حداکثر می‌تواند تا ۱۴ واحد درسی انتخاب کند.
 
ماده ۲۰ آیین نامه آموزشی: دانشجو می‌تواند با رعایت سنوات مجاز تحصیل، در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، یک نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته حداکثر دو نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده کند.
 
ماده ۲۱ آیین نامه آموزشی: ثبت نام (انتخاب واحد) نکردن دانشجو در هر نیمسال تحصیلی، انصراف از تحصیل محسوب می‌شود.

مالی

واریز بدهی های گذشته و مبلغ علی الحساب شهریه برای مجوز انتخاب واحد الزامی می باشد.
شماره حساب دانشگاه 0208817106007 نزد بانک صادرات بنام موسسه آموزش عالی صبا

اطلاعیه انجام امورات غیرحضوری دانشجویان

 

امورات

کارشناس مربوطه

شماره تماس

ساعت ارسال پیام

شماره واتس آپ

آقای مهندس عباسی

۰۹۹۳۲۰۱۲۳۰۵

۹ صبح لغایت ۱۴


اطلاعیه ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد 1401

ضمن عرض تبریک قبولی به پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد 1401 در دانشگاه صبا به اطلاع می رساند ثبت نام   از روز شنبه 12/06/1401 الی روز چهار شنبه 16/06/1401  انجام خواهد شد.  ثبت نام در محل دانشگاه امکانپذیر می باشد.

مدارک لازم برای آپلود در سایت دانشگاه به شرح زیر می باشد

 1- اصل و  تصویر شناسنامه و کارت ملی

2-  اصل گواهی موقت یا دانشنامه کارشناسی

3- اصل ریزنمرات دوره ی کارشناسی

4-  اصل یا تصویر گواهی موقت یا دانشنامه کاردانی (برای دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته)

5-     6 قطعه عکس 3*4

6- داوطلبان پسر: کارت پایان خدمت یا معافیت دائم یا معافیت تحصیلی صادرشده کارشناسی ارشد - برای دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند اصل برگه ی مهر و امضا شده ی ابطال معافیت تحصیلی دوره کارشناسی الزامی می باشد- (جهت اقدام به اطلاعیه فرآیند درخواست معافیت تحصیلی مراجعه شود)

تبصره: برای دانشجویانی که دوره ی کارشناسی خود را تازه به اتمام رسانده اند و گواهی کارشناسی آنها آماده نیست بایستی نامه ایی مهر و امضا شده از دانشگاه محل تحصیل خود مبنی بر فارغ التحصیلی دوره کارشناسی با درج معدل و زمان فارغ التحصیلی در زمان ثبت نام ارائه دهند (فرم ارائه شده از سوی سازمان سنجش). حداکثر مهلت فارغ التحصیلی تا پایان شهریور ماه می باشد.

                                                                                                                                                                                                               اداره ثبت نام دانشگاه

اطلاعیه سازمان سنجش جهت پذیرفته شدگان ارشد 1401

اطلاعیه سازمان سنجش جهت پذیرفته شدگان ارشد 1401 برای دانلود اینجا را کلیک کنید

لیست دروس نیمسال اول سالتحصیلی 1402-1401

جهت مشاهده کلیک نمایید.